چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
 

اخبار

لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دریایی گیلان/ بهره گیری از مواد لایروبی شده در پروژه های شهری

لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دریایی گیلان
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: استفاده بهینه از ظرفیت های دریایی استان گیلان ضرورت دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حمیدرضا آبایی اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در بخش لایروبی ظرفیت علمی بالایی دارد و اگر از ظرفیت این سازمان استفاده شود بسیاری از مشکلات قابل‌حل است.

وی  گفت: در انجام لایروبی تمام مواد به‌دست‌آمده قابلیت استفاده در کارهای مختلف ازجمله پروژه‌های عمرانی دارد.

وی درباره لایروبی بندر کیاشهر نیز اظهارداشت: سازمان بنادر و دریانوردی ، 300 هزار مترمکعب از بندر یاد شده را لایروبی کرده است.

آبایی با بیان اینکه باید از ظرفیت ساحلی بندر کیاشهر به ‌درستی استفاده کرد، تصریح کرد: بندر کیاشهر پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بندرگاه‌های گردشگری مهم کشور را دارد.

صمد درویشی؛ مدیرکل شیلات گیلان نیز گفت: بندر کیاشهر دارای ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری است که مهم‌ترین بخش آن، اسکله صیادی بوده که بسیار برای توسعه زیرساخت‌های کیاشهر مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت آبزی‌پروری در کیاشهر، اذعان داشت: ما ظرفیت ۲۵ هزار تنی در حوزه توسعه آبزی‌پروری داریم که باید برای انجام این کار امکانات شناوری ایجاد شود البته با هماهنگی نهادهای مربوطه این کار در حال انجام است.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه یکی از نیازمندی‌های اسکله کیاشهر مکانی برای پهلوگیری شناورها است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در اسکله بندر کیاشهر نبود مکانی مناسب برای پهلوگیری شناور است.

۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱,۹۰۴