چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 

اخبار

استاندار هرمزگان عنوان کرد:

سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی یکی از اسناد توسعه ای است/ ضرورت مشارکت ارگان ها برای اجرایی شدن سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی

سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی یکی از اسناد توسعه ای است/ ضرورت مشارکت ارگان ها برای اجرایی شدن سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی
استاندار هرمزگان گفت: 7 میلیارد تومان از محل بودجه دارایی ثابت و سرمایه ای سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تدوین سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان هزینه شده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فریدون همتی درباره طرح تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی اظهار داشت: هفت میلیارد تومان از محل بودجه دارایی ثابت و سرمایه ای سازمان بنادر و دریانوردی در راستای تدوین سند تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان هزینه شده که از این اقدام ارزشمند سازمان بنادر و دریانوردی صمیمانه تشکر می کنم.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان افزود: این سند یکی از اسناد توسعه ای مهم در امر تصمیم گیری برای نواحی ساحلی وکرانه های خلیج فارس و دریای عمان است و با تصویب این سند شناسایی و اولویت بندی مشکلات مناطق ساحلی وخلاء در تصمیم گیری ها، مرتفع و تصویر روشنی در راستای جلوگیری از تخریب مناطق ساحلی، شناسایی ظرفیت های طبیعی این مناطق پیش روی مدیران و تصمیم گیران قرار خواهد گرفت.

نماینده عالی هیات دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه سند مدیریت یکپارچه استان هرمزگان و ابوموسی با شرط ضرورت مطالعات جزایر دیگر مصوب شده است، اظهار داشت: ادارات، ارگان ها و دستگاه های متولی با هم افزایی و مشارکت بیشتر همراهی کنند تا اقدام شایسته سازمان بنادر و دریانوردی پیرامون مطالعات طرح تدقیق مدیریت یکپارچه جزایر استان نیز تداوم پیدا کند.

اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز با اشاره به وجود دو هزار و ۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی در استان گفت: هرمزگان به عنوان اولین استان پیش قدم در امر تدقیق مطالعات انتخاب شد و مطالعات تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در طول سالهای 94 تا 98 برای آن انجام شد.

وی اظهارداشت: تصویب طرح تدقیق مطالعات مدیریت مناطق ساحلی هرمزگان توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان نقطه عطف و نقشه راهی است برای ساماندهی و مدیریت به منظور استفاده بهتر این مناطق با ارزش و نگهداری خردمندانه جهت رونق اقتصادی استان و صیانت از مناطق بکر ساحلی برای نسل های آینده به شمارمی آید.

همچنین حمید خلیلی؛ مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی دراین جلسه به اهم موضوعات مطالعه شده در طرح تدقیق مدیریت یکپارچه درمناطق ساحلی هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه مهم و استراتژیک استان هرمزگان، سازمان بنادر و دریانوردی مطالعات در همه ابعاد و موضوعات با در نظر گرفتن تمام اسناد بالادستی را پیشتر از 6 استان ساحلی دیگر در دستورکار قرارداد.

وی افزود: امروز طرح تدقیق مدیریت سواحل استان هرمزگان بر اساس چشم انداز ترسیم شده بعنوان اولین طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور نقشه های با مقیاس یک به 5000 به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان رسید.

خلیلی موضوعات مطالعه شده در حوزه های محیط زیست، مطالعات دریایی، مطالعات محیطی در خشکی، مطالعه کالبدی، مطالعه پدافند غیر عامل، راهبردی و سناریوهای توسعه و همچنین ارزیابی توان اکولوژیک را بر اساس اسناد بالادستی را از محورهای مهم این طرح عنوان کرد.

 

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۸۶۰