چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
 

اخبار

در بازدید مدیرعامل راه آهن از بندرامام (ره) اعلام شد:

حذف تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر/ افزایش سهم ریل در جابجایی کالاها/ رشد 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از بندر بندرامام (ره)

حذف تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر/ افزایش سهم ریل در جابجایی کالاها/ رشد 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از بندر بندرامام (ره)
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی گفت: با هدف افزایش سهم حمل و نقل ریلی در بنادر، تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر حذف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سعید رسولی؛ مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی در بازدید از مجتمع بندری امام (ره) و حل و فصل برخی از مشکلات پیش روی فعالان حمل و نقل ریلی و صاحبان کالا، افزود: برای تسهیل در بهره گیری از حمل و نقل ریلی تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندری حذف می شود.

علی حسن زاده؛ معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این بازدید، گفت: بندر امام خمینی(ره) از بزرگترین شبکه ریلی  داخلی  بین بنادر کشور برخوردار است و دو شانتینگ یارد  ریلی نیز در آن فعال است.

وی  با اشاره به اینکه در حال حاضر سهم حمل و نقل ریلی نسبت به دیگر وجوه حمل و نقل قابل توجه نیست، خاطر نشان کرد: با هماهنگی هایی که تا کنون  با گمرک، راه آهن و شرکت های سرمایه گذار به عمل آورده ایم تلاش می کنیم  بر اساس تکلیف قانونی  برنامه ششم توسعه ظرف بازه زمانی 5 ساله  سهم حمل و نقل ریلی را از محمولات ورودی و خروجی  در بنادر کشور را به 30 درصد برسانیم.

حسن زاده با اشاره به اینکه برخی از انواع کالاها ریل پسند هستند و برخی نیز به دیل اینکه ارزش بالایی دارند، صاحب کالا ترجیح می دهد زودتر به مقصد برساند، بیان داشت: به دلیل اینکه  سرعت سیر واگن ها در حال حاضر کند است، صاحب کالا ترجیح می دهد که از طریق حمل و نقل جاده ای در کوتاه ترین زمان ممکن آن را به مقاصد مصرف برساند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نظر مساعد مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای افزایش سرعت سیر واگن ها، اظهار امیدواری کرد: در صورت  تحقق افزایش سرعت سیر واگن ها به لحاظ اقتصادی حمل و نقل ریلی مطلوبیت بیشتری برای صاحبان کالا پیدا کند و بخشی از کالاهای با ارزش نیز  از طریق حمل و نقل ریلی جابجا  شوند.

عادل دریس؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان نیز افزود: با توجه به اینکه بیش از 80 درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندرامام(ره) تأمین می شود  و امسال  نیز شاهد افزایش 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از این بندر بزرگ تجاری هستیم و از آنجا که موجودی کالاهای  اساسی پنج ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 86 درصد افزایش داشته است، جلسات متعددی با حضور مدیران و مقامات مختلف برای  بازنگری در فرآیندهای جاری جهت تسریع و تسهیل خروج کالای اساسی برگزار شد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۱,۶۵۸