یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
 

اخبار

نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه هیدروگرافی کشور برگزار شد/ تولید و به روز رسانی 85 سلول نقشه الکترونیکی دریانوردی

نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه هیدروگرافی کشور برگزار شد/ تولید و به روز رسانی 85 سلول نقشه الکترونیکی دریانوردی
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر گفت: برگزاری جلسه هم‌اندیشی فعالان حوزه هیدروگرافی کشور، به منظور بررسی و ارائه راهکارهای ارتقای تعاملات بین بخش های مرتبط با امور هیدروگرافی و در راستای پیشبرد اهداف ملی و بین المللی مرتبط با وظایف و تعهدات کشور در مجامع بین‌المللی دریایی به عنوان کشور صاحب بندر و صاحب ساحل است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا خجسته با بیان این مطلب، افزود: با توجه به تلاش های "کمیته ملی هیدروگرافی" جهت ایجاد یکپارچگی و هماهنگی در اقدامات مرتبط با امور هیدروگرافی و تولید و به‌روزرسانی نقشه‌های کاغذی و الکترونیکی دریانوردی مسیرهای دسترسی به بنادر کشور، همواره از توان علمی و دیدگاه های تخصصی فعالان این بخش، به منظور هم‌افزایی و اجرای نقش سازنده کشور در مجامع بین‌المللی استفاده شده است.
وی با اشاره به تولید و به روز رسانی 85 سلول نقشه الکترونیکی دریانوردی، خاطرنشان کرد: این موفقیت حاصل تلاش، همدلی و همراهی کلیه دست اندرکاران امر در دستگاه‌های متولی است.
در ادامه این نشست نمایندگان سایر ارگان ها نیز با ارائه پیشنهادهایی در خصوص چگونگی افزایش همکاری های فنی، علمی و تخصصی و ایفای نقش موثر کشور در مجامع بین‌المللی، برگزاری منظم و مداوم چنین جلساتی را برای دستیابی به اهداف این بخش، حائز اهمیت برشمردند.
بر اساس این گزارش، در نشست هم‌اندیشی فعالان هیدروگرافی، نمایندگانی از سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سازمان نقشه برداری کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان شیلات، دانشگاه‌ تهران، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، انجمن هیدروگرافی و آبنگاری ایران و شرکتهای مشاور فعال در بخش خصوصی حضور داشتند.
 
۱۰ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴
تعداد بازدید : ۹۶۴