یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
 

اخبار

راهکار جدید نگهداری کانتینرها در بنادر موفقیت آمیز بود/ ظرفیت و کارایی بنادر افزایش می یابد

کانتینر،ظرفیت و کارایی بنادر،عملکرد،سازمان بنادر و دریانوردی
یک سیستم قفسه رباتیک جدید برای نگهداری و حمل و نقل کانتینرها در بنادر، دوره آزمایشی شش ماهه خود را با عملکردی بهتر از حد انتظار به پایان رسانده و آماده بهره برداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت استراتژی، شرکت DP World آزمایش سیستم نگهداری و انبار کانتینر با عنوان BOXBAY را در اولین مورد تاسیسات ساخته شده در بندر جبل علی تحت مدیریت DP World در دبی، با موفقیت به پایان رساند. 
از زمان راه اندازی این سیستم که می تواند 792 کانتینر را به طور همزمان در خود جای دهد، بیش از 63 هزار جابجایی کانتینری انجام شده است. عملکرد BOXBAY از نظر صرفه جویی انرژی، کارآمدی و سرعت، بهتر از میزان پیش بینی شده بوده و نتایج آزمایش فراتر از انتظارات نشان داده است.
رئیس گروه و مدیرعامل DP World  در این خصوص گفت: این آزمایش ثابت کرد که BOXBAY می تواند انقلابی در نحوه عملکرد بنادر و پایانه ها ایجاد کند؛ فناوری که تعریف شده به طرز چشمگیری ظرفیت و کارایی را در بنادر را افزایش می دهد و حمل و نقل کانتینری را پایدارتر می کند.
 سیستم BOXBAY یک پروژه سرمایه گذاری مشترک بین DP World و گروه تخصصی SMS مهندسی صنایع آلمان است که  کانتینرها را در قفسه های فولادی تا 11 طبقه نگهداری می کند. این مقدار سه برابر ظرفیت یک یارد معمولی بندری است که در آن کانتینرها مستقیماً روی هم چیده شده اند. این بدان معنی است که می توان تا 70 درصد، فضای اشغال شده یاردهای بندری راکاهش داد.
بر این اساس کانتینرها توسط جرثقیل های کاملا الکتریکی و خودکار که در سازه تعبیه شده اند به داخل و خارج قفسه ها در جایگاه خود جابجا می شوند. در این سیستم می توان به هریک از کانتینرها به صورت جداگانه و بدون نیاز به جابجایی کانتینرهای دیگر دسترسی داشت. علاوه بر این، کل سیستم به گونه ای طراحی شده که نیروی لازم به طور کامل توسط پنل های خورشیدی تعبیه شده برروی سقف تامین می شود. تغییرات انجام شده در طول آزمایش در مقایسه با طراحی اولیه سیستم، عملکرد را بهبود بخشیده و سرمایه گذاری مورد نیاز برای تاسیسات آینده را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

رسانه جدید

۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۷
تعداد بازدید : ۱,۳۱۷