دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
 

اخبار

ساخت اولین کشتی تجاری در دنیا برای حمل و نقل دریایی هیدروژن

اولین کشتی تجاری ،حمل و نقل دریایی،سازمان بنادر و دریانوردی
یک استارتاپ استرالیایی طرحی را به منظور ساخت اولین کشتی برای حمل و نقل دریایی هیدروژن در ابعاد تجاری ارائه کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از اینفومارین، شرکت Global Energy Ventures، یک استارتاپ استرالیایی که فناوری فشرده سازی را به عنوان راه حلی برای چالش های حمل و نقل هیدروژن بررسی می کند، اعلام کرد: توسعه و طراحی کشتی برای حمل و نقل دریایی هیدروژن را به پایان رسانده است.
‏GEV قصد دارد طرح ها را برای بررسی نهایی به اداره کشتیرانی آمریکا در پاییز امسال ارائه کند تا به تأیید نهایی موسسات طبقه بندی برسد.
شرکت GEV کشتی حمل هیدروژن فشرده خود را اولین کشتی در مقیاس تجاری موجود برای حمل و نقل دریایی هیدروژن معرفی کرده است. طرح ارائه شده که برای یک کشتی با ظرفیت 430 تن هیدروژن ذخیره شده در فشار 250 بار است، از طرح ابتدایی پروژه مهندسی در مارس 2021 برای یک کشتی فله بر بزرگتر 2000 تنی استفاده می کند.
به گفته GEV طراحی این کشتی برای حمل دریایی هیدروژن در فرآیند نهایی برای ارزیابی انطباق با کدها و استانداردهای بین المللی قرار دارد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکل عمده مهندسی، نظارتی یا ایمنی در این زمینه وجود نداشته باشد.
این شرکت همچنین اعلام کرد که موسسه C-FER Technologies به تازگی تجزیه و تحلیل و مطالعه نفوذپذیری هیدروژن را تکمیل کرده است که بخشی از ابعاد اصلی طراحی GEV برای انتخاب پوشش داخلی فولاد ضد زنگ در طراحی مخزن آن است. C-FER در حال بررسی انتخاب فولاد کربنی و تکنیک های جوشکاری در آماده سازی برای ساخت نمونه اولیه و آزمایش آن در سال 2022 است.
۸ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۲,۸۰۱